Malujemy! Zajęcia dla dzieci
Muzeum Narodowe w Szczecinie
Wały Chrobrego 3 | Wały Chrobrego 3

Zapraszamy małych artystów w wieku 6–12 lat, lubiących malować oraz spędzać twórczo czas w muzeum na zajęcia zatytułowane "Barwa", odbywające się w ramach nowego cykul "Malujemy". 

"Malujemy" to zajęcia, które poruszają zagadnienia związane z kompozycją, formą, bryłą, a także kolorem i światłem. Odbywają się na wystawach czasowych, prezentujących zarówno sztukę dawną, jak i współczesną. Uczestnicy poznają różnorodnych artystów, szukając inspiracji, poznają niezwykły świat sztuki. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, ich celem jest rozwijanie twórczej wyobraźni oraz ćwiczenie umiejętności postrzegania dzieła sztuki. 

Zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia zatytułowane „Kwadraty i prostokąty – lekcja kubizmu. Wiek XX” odbywające się w ramach projektu Arcydziełka! Historia sztuki dla dzieciaków.

Arcydziełka to cykl niedzielnych spotkań ze sztuką opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 6–12 lat. W trakcie zajęć uczestnicy będą artystycznie eksperymentować, bawić się formą i kolorem, a przy okazji poznawać historię sztuki, różnorodnych artystów i ich twórczość. Każde spotkanie będzie prezentowało jedno zagadnienia z historii sztuki. Krok po kroku dzieci zapoznają się z terminami i pojęciami, wykonując prace plastyczne, nawiązujące stylem do konkretnej epoki i wybranego dzieła sztuki. Arcydziełka mają wprowadzić najmłodszych w niesamowity świat sztuki, pokazać im bogactwo barw, kształtów, form i technik w niebanalny sposób.

 

Prowadząca: Agata Kamińska

wstęp: 10 zł

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. 

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.